Sensi Seeds

Big Bud Auto Feminizovaná

960 2 590  vč. DPH

3
5
10
Vyčistit
UPOZORŇUJEME, ŽE NÍŽE UVEDENÉ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE ROSTLIN KONOPÍ JSOU PŘEVZATÉ OD DODAVATELE SEMÍNEK. PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ (S OBSAHEM THC VĚTŠÍM NEŽ 0,3 %) JE V ČESKÉ REPUBLICE NELEGÁLNÍ. SEMÍNKA JSOU PRODÁVÁNA POUZE KE SBĚRATELSKÝM ÚČELŮM.

Popis

Big Bud je již dlouho známý jako měřítko pro vysoce výkonnou indiku a Big Bud Automatic je nejnovější aktualizací naší definitivní těžké odrůdy. Tato feminizovaná semena konopí vytvářejí silné, snadno rostoucí rostliny, které kvetou automaticky a rychle vytvářejí velká, pevná a velmi silná poupata. Big Bud Automatic je nejvýnosnější samonakvétací odrůda Sensi Seeds!

Původní klon Big Bud, který v 80. letech 20. století putoval z USA do Holandska, byl energický afghánsko-skunkový hybrid, který vytvářel obrovské, těžké trsy květů. Projekt přeměny této jediné samičí rostliny ve stabilní semenný kmen konopí začal opylením klonu Big Bud odrůdami konopí, které byly velmi podobné jeho rodičovským rostlinám. Vznikly tak dva rané hybridy, Big Bud x Skunk #1 a Big Bud x Northern Lights #1, které se oba těšily velké oblibě. Nakonec se podařilo získat exemplář původního afghánského rodiče klonu – objemný kultivar hašiše -, což umožnilo zpětné křížení a stabilizaci odrůdy. Výsledkem byla silná převážně indická odrůda konopí, která se dokázala vyrovnat výnosům původního klonu, a dokonce je i překonat, a výrazně se zvýšila její síla a chuť. Jejich semenný kmen Big Bud byl uveden na trh počátkem devadesátých let, rychle posbíral několik ocenění a od té doby patří k nejoblíbenějším kmenům.

Nedávno Sensi Seeds vytvořila vysoce výkonnou feminizovanou verzi tohoto úctyhodného kmene a vylepšení a zdokonalení pokračují i v jejich nejnovější verzi: Big Bud Automatic! Tento feminizovaný, samonakvétací kmen konopí si zachovává chuť, sílu a hustotu odrůdy Big Bud, přičemž má kompaktnější strukturu a rychlejší dobu kvetení. Big Bud Automatic se obvykle pěstuje v interiéru pod světlem, ale může růst i venku ve slunečném podnebí a jeho schopnost samonakvétání mu umožňuje úspěšně kvést v neobvyklých nebo nepravidelných světelných cyklech. Rostliny začínají kvést přibližně v době, kdy vytvoří sedmý až devátý pár pravých listů, což je obvykle asi 6 až 8 týdnů po vyklíčení.

Protože je nástup období kvetení předvídatelný, mohou pěstitelé načasovat klíčení semen Big Bud Automatic tak, aby se kvetení shodovalo s nejteplejšími a nejsvětlejšími měsíci místního vegetačního období. Fotosenzitivní odrůdy konopí nemohou kvést v dlouhých slunečných červnových dnech, ale Big Bud Automatic ano!

Tato těžká indika vytváří většinu výnosu na hlavním stonku a horních větvích. Big Bud Automatic by se neměl “toppovat”, aby se zvětšila místa pro tvorbu poupat, protože vegetační období rostliny nelze prodloužit tak, aby umožnilo regeneraci ořezaných větví. Stejně tak manipulace se světelným cyklem nezvýší ani nesníží konečnou výšku tohoto kmene vzhledem k jeho samokvetoucí schopnosti. Maximální výška rostlin je do značné míry předurčena a nejjednodušší způsob, jak minimalizovat jejich konečnou výšku, je jejich seříznutí v pozdní fázi růstu. Po 7 až 9 týdnech kvetení se výška rostlin obvykle pohybuje od 90 do 130 cm a jsou zatíženy vynikající sklizní zralých, pryskyřičných pupenů indiky. Stejně jako u jejích předchůdců může být nutné větve Big Bud Automatic v pozdější fázi kvetení podepřít, aby se nezlomily pod vlastní vahou!

Květní úbory a extra pevné hlavní koly si po usušení a vytvrzení zachovávají velkou část své velikosti a hmotnosti. Pryskyřice pokrývá celou plochu poupat a je pozoruhodně hojná i v jejich pevném shluku. Jednotlivé kalichy mohou nabobtnat do pozoruhodných rozměrů, ačkoli naprostá většina kalichů je nahuštěna v uzlech, kde téměř bojují o místo a dodávají pupenům této odrůdy jejich úžasnou hustotu.

Po usušení mají obří, jiskřivé květní úbory Big Bud Automatic bohatý buket a chuť, které jsou výsledkem jejich afghánského a skunkového původu; sladká, štiplavá, ovocná a pižmová vůně ustupuje silnému spodnímu proudu ostrého, pryskyřičného hašiše. Lepkavé trichomy, kterými jsou poupata obalena, dodávají velmi silný fyzický účinek, který je rozjasněn a povznesen mozkovým opojením z prvků sativy Skunk #1. Big Bud Automatic má dobře vyvážený obsah THC a CBD, takže je vhodný pro širokou škálu léčebných aplikací. Dlouhotrvající smyslné opojení z této odrůdy samozřejmě činí také vynikající odrůdu pro rekreační požitek.

Kmen Big Bud od Sensi Seeds byl během své 25leté historie několikrát vylepšen a zdokonalen. Neustálým posláním společnosti Sensi Seeds bylo zdokonalovat jejich vysoce výnosnou indiku a zjednodušit její úspěšné pěstování pro pěstitele všech úrovní zkušeností. Tato nejnovější aktualizace rodiny je nejtěžším producentem v jejich výběru feminizovaných samonakvétacích odrůd. Big Bud Automatic je ideální pro pěstitele, kteří hledají snadno rostoucí a produktivní indiku!

Vlastnosti

Počet semen v balení 3,5,10
Genotyp Spíš Indica
Doba květu 8 týdnů
Typ kvetení Samonakvétací
Pohlaví Feminizovaná
Výnos Střední
Umístění Venku,Skleník,Vevnitř
Max. výška rostliny 1 - 2 metry
efekt