Sensi Seeds

Durban Feminizovaná

735 1 915  vč. DPH

3
5
10
Vyčistit
UPOZORŇUJEME, ŽE NÍŽE UVEDENÉ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE ROSTLIN KONOPÍ JSOU PŘEVZATÉ OD DODAVATELE SEMÍNEK. PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ (S OBSAHEM THC VĚTŠÍM NEŽ 0,3 %) JE V ČESKÉ REPUBLICE NELEGÁLNÍ. SEMÍNKA JSOU PRODÁVÁNA POUZE KE SBĚRATELSKÝM ÚČELŮM.

Popis

Mimo svůj domovský kontinent je Durban snadno nejznámějším africkým kmenem konopí. Tato robustní subtropická sativa roste hojně po celé jižní Africe a všude si ji užívají. Feminizovaná semena konopí Durban jsou ideální venkovní sativou pro pěstitele všech úrovní zkušeností. Je rychlá, odolná vůči plísním a skvěle produkuje i v pochybném létě!

Durban zůstává jednou z nejčistších odrůd outdoor sativy v kolekci Sensi Seeds. Při další aktualizaci tohoto klasického konopí od Sensi Seeds byla věnována velká péče zachování její původní rodinné linie a genotypu. Stejně jako jejich první odrůda Durban byla aklimatizována pouze šlechtěním vybraných rostlin z jejího starého a stabilního genofondu, byla feminizovaná semena konopí Durban vyvinuta zpětným křížením v rámci téže skálopevné linie.

Durban je klasifikován jako sativa, protože pochází ze subtropického pásma a může spokojeně růst a kvést ve fotoperiodě, která se po celý rok pohybuje v rozmezí několika hodin 12/12. Nicméně kmen jako celek je poněkud nižšího vzrůstu a výrazně rychleji kvete než typická sativa a genotyp Durban vytváří mnohem tvrdší a hustší květní úbory.

Feminizovaná semena konopí Durban vytvářejí rostliny se silnými postranními větvemi kolem silného hlavního stonku. Kvetení je rychlé a plodné; tvrdé kalichy se shlukují v uzlinách, poté vybíhají vzhůru a vyplňují většinu mezer v horní polovině stonku a větví. Pestíky jsou poměrně krátké a silné, často vykazují růžové nebo krémově žluté odstíny, než se při dozrávání rostlin zbarví do tmavších odstínů.

V zemi původu se velké úrody Durbanu často pěstují s minimální péčí, protože rostliny jsou považovány za dostatečně odolné na to, aby se o sebe postaraly samy! Nadšenci do pěstování konopí a pěstitelé léčivých rostlin samozřejmě obvykle poskytují svým drahocenným rostlinám mnohem pečlivější péči. Feminizovaná semena Durban každopádně odpouštějí běžné chyby pěstitelů. Ztělesňuje robustní a odolnou povahu své rodinné linie a dokáže poskytnout skvělou úrodu i v nespolehlivém severském vegetačním období.

Rostliny mají jednotnou strukturu a rostou stabilním tempem. Venkovní výškový přírůstek v době kvetení je zvládnutelný a rostliny lze v případě potřeby udržovat kolem 150 cm. Pro maximalizaci velikosti rostlin a sklizně lze feminizovaná semena konopí Durban začít pěstovat v interiéru již v březnu a rostliny mohou dorůst výšky kolem 250 cm, pokud nejsou v průběhu růstu a kvetení stříhány nebo seřezávány.

Komerčně pěstovaný Durban z Jihoafrické republiky lze nalézt v mnoha částech světa. Je známá silným mozkovým opojením, které plynule navazuje na silný bzukot zahřívající tělo. Mnoho uživatelů tuto dováženou “daggu” okamžitě pozná podle zemitého, citrusového buketu.

Feminizovaná semena Durban vám dávají šanci, aby se vaše vlastní zahrada stala místem původu tohoto vynikajícího outdoorového kmene!

Při správném ošetření mají feminizované palice Durban bohatou a komplexní škálu vůní a chutí. Nejčastější jsou sladké a ovocné vůně se silnými podtóny citronu a jemnějšími anýzovými tóny. Rostliny této rodiny, které vykazují výrazně tmavší listy než jejich sestry, mají při kvetení často zemitější vůni, která později dozrává do aroma připomínajícího čokoládu, kávu nebo santalové dřevo.

Durban Feminized má na venkovní odrůdu konopí vynikající produkci pryskyřice. Zralá poupata jsou tvořena tvrdými shluky hranatých kalichů, které bublají na každém uzlu a odnoži. Koláče pupenů, které vyplňují horní část stonku a vrcholky větví, jsou pokryty silným povlakem pryskyřičných žláz, stejně jako okraje několika malých, jednočetných listů, které vyrůstají z největších trsů pupenů.

Tento kmen má výraznou sativu smíšenou se silným tělovým účinkem. Někteří dlouholetí obdivovatelé si užívají její uklidňující, povznášející high. Ačkoli je Durban Feminized velmi silná, nepropůjčuje uspávací a energii vysávající “kámen” jako některé indicy.

Durban může krásně růst a kvést v jakémkoli podnebí, od mírného až po tropické. Pokud uvažujete o pěstování sativy v běžném zahradním nebo balkónovém prostředí, hledáte rostliny, jejichž vlastnosti usnadňují a usnadňují jejich pěstování. Feminizovaná odrůda Durban má všechny tyto důležité vlastnosti – je odolná, odpouští a vytváří feminizované rostliny, které nerostou příliš do výšky. Je také rychlá v kvetení, velmi produktivní a silná léčivá nebo rekreační rostlina.

Vlastnosti

Počet semen v balení 3,5,10
Předci Durban
Genotyp Spíš Sativa
Doba květu 10 týdnů
Typ kvetení Fotoperioda
Pohlaví Feminizovaná
Výnos Vysoký
Umístění Venku,Vevnitř
Max. výška rostliny 2 - 3 metry
efekt